Hocus Pocus" Kurt Vonnegut, 1990. Autograf.
"Baby Doll" Carroll Baker, 1983. Med dedikation.
"Anne Frank Remebered..:"1987. Med dedikation.
"White Trash"Christopher Makos, 1977. Med dedikation.
"The Private world of Katharine Hepburn" Med dedikation.
Alex Katz, utställningshäfte med dedikation."
"Larry Rivers Fashion Show" med dedikation.
Utställningskatalog How to Reach 67 in Jewish Art 100 pictures. R.B Kitaj. Med autograf.
"snapshot poetics" Allen Ginsberg. Med dedikation.
"David Hockney by David Hockney" 1976. Med dedikation.
Utställningskatalog "The Trojan war" skulpturer av Anthony Caro. Med dedikation.
Utställningskatalog "Recent Work" 1997. Larry Rivers. Autograf.
Utställningskatalog,"KATZ" Alex Katz. Med dedikation.
"Paper pools" David Hockney. Osignerad.
Utställningskatalog "recent paintings" Alex Katz. Med dedikation.
Obetydligt ytslitage.
Dedikationerna är till Ben Sederowsky.
Ben Sederowsky, verksam som konstnär i New York under 1970-talet fram till 2000-talet.