BOKHYLLOR, ur Futuraserien, David Rosén för NK, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

2 sektioner med underdelar skåp, överdel med hyllplan. mahogny. Längd 60 cm. Djup 40 cm. Höjd 164 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
3 000 SEK