SKULPTUR, nefrit. Kina, tidig 1900-tal.

Skuren dekor av fisk, ståendes på rik skuren träställ. Längd på skulptur 24 cm. Total höjd 18 cm.

Naturliga inneslutningar, repor.

Utropspris
4 000 SEK