SKRIVMÖBEL, signerat Kirby, Beard & Co LD. 1900-tal.
Mahogny med inläggningar av ljusare träslag. Utfällbart, invändigt med skrivinredning, fack och glasinsatser. Längd 50, utfällt 91, bredd 52, höjd 76 cm.
Slitage, smärre skador.
Proveniens
Trolleholms slott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.