TISSOT, Seastar Navigator, armbandsur, 1960-talets slut.

Bredd 40 mm. Manuell, liten sekundvisare, stoppfunktion, Valjoux 7733.

Slitage, glaset med smärre repor. Länk saknas. Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras.

Utropspris
3 000 SEK