HÄNGE, design Siegfried Egger, med skuren opal och briljantslipade diamanter, med kedja
18K guld. Stämplad Egger Design, SGG, Sengels Guldsmedja Ab. Stockholm 1979. Diamanter totalt ca 0,06 ct. Höjd hänge 5 cm. Kedja 18K guld, italiensk stämpel med svensk importstämpel, cordellänk, längd 60 cm. Vikt 25 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.