Silver Övrigt
1149527
SAMLING RYSKA SILVERFÖREMÅL, 3 delar, Moskva och Sankt Petersburg, 1800-talets andra hälft.

Mugg med dekor av stiliserade blomster, Moskva, proberstämpel Andrej Antonowitsch Kowalskij, otydlig mästarstämpel, 1852, höjd 7 cm.
Sockertång med dekor av fågelklor, Sankt Petersburg, proberstämpel Alexander Sewjer, 1892, längd 15 cm.
Sked, otydliga stämplad, daterad 1878, längd 16,5 cm.
Total vikt 175 g.

Slitage. Mugg med bucklor.

Maria Ribeiro
Maria Ribeiro
+46 (0)739 40 08 21

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK