Mugg med dekor av stiliserade blomster, Moskva, proberstämpel Andrej Antonowitsch Kowalskij, otydlig mästarstämpel, 1852, höjd 7 cm.
Sockertång med dekor av fågelklor, Sankt Petersburg, proberstämpel Alexander Sewjer, 1892, längd 15 cm.
Sked, otydliga stämplad, daterad 1878, längd 16,5 cm.
Total vikt 175 g.
Slitage. Mugg med bucklor.