Fanerat med björk, delvis svärtat. Hyllor samt en skåp med förvaring, genomgående låda utdragbar åt två håll. Infälld glasskiva. Längd 58, bredd 58, höjd 58 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor, märken, fläckar. Obetydliga skador.