VASER 2 par Kangxi (1662-1722) samt kangxi-stil 1800-tal porslin

Dekor i underglasyrblått av stridsscener (Kangxi-stil) samt blommande trädgårdsklippa i reserv, höjd 15,5-17 cm, medföljer senare ställ

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Nötta kanter. En större vas med kantlagning.

Klubbat pris
6 700
591
617
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
23 jul 2019 19:57
6 700 SEK
23 jul 2019 19:56
6 500 SEK
8
23 jul 2019 19:56
6 355 SEK
23 jul 2019 19:56
6 155 SEK
8
23 jul 2019 19:55
6 000 SEK
8
23 jul 2019 19:55
5 955 SEK
23 jul 2019 19:54
5 755 SEK
23 jul 2019 19:48
5 555 SEK
8
23 jul 2019 19:48
5 500 SEK
23 jul 2019 19:37
5 250 SEK
23 jul 2019 19:37
5 050 SEK
23 jul 2019 19:14
4 200 SEK
23 jul 2019 19:14
4 000 SEK
19 jul 2019 22:26
3 400 SEK
18 jul 2019 19:28
3 200 SEK
18 jul 2019 19:28
3 000 SEK
18 jul 2019 19:28
2 800 SEK
18 jul 2019 19:28
2 600 SEK
16 jul 2019 8:06
2 400 SEK
16 jul 2019 8:06
2 200 SEK
16 jul 2019 2:20
2 000 SEK
15 jul 2019 23:02
1 200 SEK
15 jul 2019 19:30
1 100 SEK
15 jul 2019 18:52
1 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13