Sockerskålens längd 22 cm, stämplade London 1831 och London 1800-tal.
Två saltkar stämplade Birmingham 1907 och två stämplade 835. Höjd ca 4,5 cm. Total vikt ca 480 g.
Gravyr. Två saltskålar ej tillhörande till etuiet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.