MATGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft. En iläggsskiva medföljer.

Bordet och stolarna är målade, stolarna med lösa stoppade sitsar. Bordets längd (70+48+70) totalt ca 188, bredd 100, höjd 74, stolarnas sitthöjd ca 45, höjd 91 cm.

Smärre skador och slitage. Något instabila stolar, en ryggbricka skadad.

Utropspris
4 000 SEK