FISKBESTICK, 26 st inkl ett par serveringsbestick, silver, Reiner Gebrüder, Krumbach, Tyskland, 1900-talets första hälft.

12 gafflar, längd 18,7 cm
12 knivar, längd 21,8 cm
Serveringsbestick, ca 23 resp 27 cm.
Sammanlagd vikt ca 1476 g.

Konditionsrapport

Sedvanligt slitage.

Kontakta kundservice

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

Auktionen avslutades:
CEST

Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

Kontakta oss