ALF SVENSSON, fåtölj, 1950-tal.
Stomme av bok. Klädd med textil. Delvis ställbar. Sitthöjd 40. Bredd 73. Djup 65. Höjd 104 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken.