Klockor & Ur Golv & Väggur
1152935
VÄGGPENDYL, Louis XV-stil Japy Frères et Cie Paris sent 1800-tal
VÄggpendyl, louis xv stil japy frères et cie paris sent 1800 tal

Förgylld brons, rik genombruten dekor av blommor och blad, vit emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 44 cm Nyckel finns.

Saknar glas Åldersrelaterat slitage. Urtavla med patina. Repor. Sprickor Ej genomgången. Ej funktionstestad. Senare bronsering.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK