OTMAR THORMANN, fotografi signerad och daterad a tergo.
"Still life with pear. Variation II", 1979. Framtagen 1982. Vintage. Gelatinsilverfotografi, bildyta 24,5 x 19,5 cm. Bladstorlek 38,5 x 30 cm.
Obetydligt slitage längs bladets yttersta kanter i övrigt i gott skick.