BÄNK, Riab, 1900-tales andra hälft.

Målad aluminium, genombruten rygg med dekor av ormbunke. Sits av målade träribbor. Märkt Riab 0491-22400 Ruda. Sitthöjd 41. Bredd 141. Djup 56. Höjd 88 cm.

Slitage. Rostangrepp. Färgbortfall. SMärre skador på ribbor.

Utropspris
3 000 SEK