TUULIKKI PIETILÄ, MUMIN, figuriner, 6 olika, porslin, Arabia Finland 1990-tal.
Mumintroll, Snorkfröken, Muminmamman, Muminpappan, Lilla My och Too-ticki. Höjd 6-8 cm.
Två med obetydliga nagg i foten, två med krackelyr. Smärre ytsmuts.