1155371
FIGURINER, fyra stycken, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Knäböjande glada gossar med ruyistav i handen. Dekor i famille rosefärger. Höjd 17 cm.

Slitage, nötning.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
3 800
357
403
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 jun 11:55
3 800 SEK
14 jun 11:55
3 600 SEK
13 jun 22:11
2 600 SEK
13 jun 22:11
2 400 SEK
9 jun 21:02
2 200 SEK