Runda på fot, Danmark, 1836, dekor av bland annat vinrankor, diameter 7,5, höjd 7 cm.
Avlånga på fot, London, 1906, längd 10, höjd 6 cm.
Runda på fiskformad fot, Stockholm, 1814, höjd 11 cm.
Total silvervikt 396 g.
Bristningar. Bucklor. Slitage. Fyra ej tillhörande skedar medföljer.