Keramik & Porslin Serviser
1156983
SERVISDELAR, 126 st, "Maria / Classic Rose Collection", Rosenthal, 1900-talets senare del/2000.

Bestående av:
29 mattallrikar, d 25 cm
29 djupa tallrikar, 22
24 förrättstallrikar, 22
12 assietter, 20
12 assietter, 17,5
2 uppläggningsskålar 23 x 23
1 uppläggningsfat 34 x 21
2 uppläggningsfat, 40 x 23 (varav det ena med blå rosdekor)
såsskål
9 kaffekoppar med fat, (5 extra fat medföljer)
sockerskål
2 ljusstakar
2 mindre, oktagonala fat.

Bruksslitage slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 6 timmar
3 200
301
339
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
12 jun 15:17
3 200 SEK
12 jun 15:17
3 000 SEK
12 jun 15:17
3 000 SEK
11 jun 12:18
2 200 SEK
11 jun 9:08
2 000 SEK