BARBRO NILSSON, KUDDE, "Nejlikan, röd", ca 38 x 44,5 cm, signerad BN.
(MMF AB). Sannolikt komponerad 1950.
Något slitage och smutsig, smärre skador.
Proveniens
Gunhild Engholms samling (1917-2009).
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK