1158139
Sven Wejsfelt
(1930-2009)

SVEN WEJSFELT, figurin/skulptur, gädda, stengods, Gustavsberg, 1900-tall.

Signerad i godset. Monterad på ställning. Längd 57, bredd 10, höjd 17 cm inklusive ställ.

Minimalt slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
5 000 SEK