BLÅSBÄLGAR, två stycken, 1700-talets slut, varav en daterad 1770.

Blåsbälgar av ek med flera material. Längd ca 195 respektive 160 cm. Senare ställ av järnsmide medföljer, längd ca 116 cm.

Skador. Slitage. Lagningar. Kompletterade.

Utropspris
7 000 SEK