Fat med landskap, 26x33 cm.
Fat med dekorerad kant, 27x33,5 cm.
Fat med blommor 23x31,5 cm.
Landskapsfatet med spricka, kantdekorerade fatet med slitage. Blommiga fatet med obetydligt nagg.