TRÄDGÅRDSSOFFA, Lessebo, 1800-talets mitt.

Målade gavlar av gjutjärn. Träribbor i rygg och sits. Längd 179, sitthöjd ca 44 cm.

Slitage. Delvis framtagen originalfärg. Kompletterad med senare träribbor.

Klubbat pris
6 000
530
552
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
9 jun 2019 15:42
6 000 SEK
9 jun 2019 15:41
5 500 SEK
9 jun 2019 15:41
4 500 SEK
7 jun 2019 9:03
3 000 SEK
6 jun 2019 22:53
1 700 SEK
6 jun 2019 11:52
1 600 SEK
5 jun 2019 19:25
1 500 SEK
4 jun 2019 14:55
1 000 SEK
4 jun 2019 13:00
500 SEK