Fanerat med mahogny med flera träslag, rik intarsiadekor, fällbar skiva, inredd med spegel samt fack, raka kannelerade ben med fotkryss, längd 60, bredd 43, höjd 73 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken. Dekorlist något lös Torrsprickor.