1160014
Mauri Almari

MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.

Elegant vägglampa av mässing med kupa av champagnetonat glas. Stämpelmärkt IDMAN. Höjd 30 cm.

Ej funktionstestad. Gott skick med slitage. Smärre nagg på kupa.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H162
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 7 timmar
1 500
141
159
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (9 bud)
23 jun 21:40
1 500 SEK
23 jun 21:40
1 366 SEK
23 jun 21:39
1 200 SEK
23 jun 21:39
1 100 SEK
23 jun 21:38
1 000 SEK