Teskedarna med niellodekor och vridna skaft, längd ca 11,5 cm.
Förgylld serveringssked med graverad och ciselerad dekor, längd 18 cm.
Vikt ca 324 g.
Teskedarna med sliten förgyllning. Teskedarna graverade AR, serveringsskeden med kursiverad, kyrillisk text. Åldersrelaterat slitage.