Skåp med kurbitsmåleri. Dörrpar med bakomliggande hylla samt skedhylla, två lådor, underdel med en dörr och bakomliggande hylla. Bredd 119, djup 48, höjd 204 cm. Nyckel finns.
Renoverat med lagningar och kompletteringar. Smärre skador och slitage. Övre låset ej i funktion.