1161180
Bröderna von Wright

M, W & F VON WRIGHT, bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", Förlaget Svenska Fåglar, Stockholm, 1927-1929.

Andra upplagan. Börtzells tryckeri AB. Helfranska band med guldprägling och marmorerat snitt. Numrerad upplaga till förmån för Werner von Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld, n:r 1137.

Slitage på band. Ej genomgångna.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Slutpris
3 400
320
360
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
12 jun 17:46
3 400 SEK
12 jun 17:03
3 200 SEK
12 jun 17:01
3 000 SEK
12 jun 17:01
3 000 SEK
12 jun 17:00
2 800 SEK