Bord och sex stolar. Fanerat med valnöt. Bord med svängda ben, profilerad skiva och skuren dekor Längd 174. Bredd 108. Höjd 83,5 cm. Stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Sitthöjd ca 46 cm.
Slitage. Torrsprickor. Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.