JACOB ÄNGMAN, besticksuppsättning, 78 delar, silver, "Rosenholm". GAB, Stockholm, 1900-talets mitt.

78 delar silverbestick i modell Rosenholm, av Jacob Ängman.

12 matknivar, 22.5 cm.
12 bordsknivar, 20 cm.
12 matgafflar, 19 cm
12 bordsgafflar, 18 cm.
12 matskedar, 20 cm.
12 bordsskedar,18 cm.
4 smörknivar, 16 cm
1 ostkniv, 19 cm.
1 såssked, 18 cm

Totalvikt, exklusive knivar med stålblad, ca 2260 g.

Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
13 100
1 156
1 206
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
9
22 jun 2019 19:27
13 100 SEK
10
22 jun 2019 19:27
12 600 SEK
9
22 jun 2019 19:26
12 100 SEK
10
22 jun 2019 19:26
11 600 SEK
9
22 jun 2019 19:26
11 100 SEK
10
22 jun 2019 19:25
10 600 SEK
9
22 jun 2019 19:24
10 100 SEK
10
22 jun 2019 19:24
9 900 SEK
9
22 jun 2019 19:23
9 700 SEK
10
22 jun 2019 19:23
9 500 SEK
9
22 jun 2019 19:21
9 217 SEK
8
22 jun 2019 19:12
9 017 SEK
9
22 jun 2019 19:09
8 817 SEK
22 jun 2019 19:09
8 617 SEK
9
22 jun 2019 19:05
8 400 SEK
8
22 jun 2019 19:05
8 200 SEK
9
22 jun 2019 18:57
7 800 SEK
8
22 jun 2019 8:35
6 500 SEK
21 jun 2019 1:16
6 000 SEK
19 jun 2019 22:53
5 500 SEK
18 jun 2019 21:11
5 300 SEK
16 jun 2019 11:32
5 100 SEK
15 jun 2019 21:03
4 000 SEK
15 jun 2019 11:32
350 SEK
15 jun 2019 9:45
300 SEK