1162397
Georg Jensen
(1866-1935)

GEORG JENSEN, cigarettetui, silver, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Ett silveretui i rak form från Georg Jensen. Ca 12 x 8 cm. Vikt ca 185 g.

Smärre slitage. Märken.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
906
86
97
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
4 jul 18:57
906 SEK
2 jul 7:17
856 SEK
2 jul 7:17
855 SEK
1 jul 22:40
805 SEK
1 jul 22:37
755 SEK