Samlarföremål Övrigt
1163127
Tove Jansson
(1914-2001)

KOMPLETT SAMLING MINNESMEDALJER, 12 st, sterling silver, Tove Jansson och Mumin, Rahapaja Oy, Finland 2004-2005.

Samling medaljer numrerad 09142, i originallåda, 25 x 29 cm. Diameter av mynt/medalj 4 cm, vikt ca 27 g. Samtliga stämplade "Moomin Characters".
Äkthetsintyg i originalpärm medföljer, finsk text.

Lådan ytterom med obetydligt slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C600
Nan Jarjis
Nan Jarjis

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

241
2 563
272
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
14 jun 18:07
241 EUR
8 jun 21:04
221 EUR
8 jun 12:59
130 EUR
7 jun 22:07
120 EUR
7 jun 18:42
30 EUR