1163284
Empire
(1810-1840)

BORDSPENDYL, Empire, Frankrike, signerad Feuchere & Fossey fab. t de Bronzes Hedouin Hr. Tidigt 1800-tal.

Fodral av marmor och förgylld brons. Vit emaljerad urtavla med romerska siffror. Pendel medföljer. Längd 24,5, bredd 16,5, höjd 48 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, repor och nagg. Ej funktionstestad.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P5
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

5 500
517
583
Utropspris
20 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
12 jun 21:12
5 500 SEK
11 jun 18:30
5 000 SEK