1163289
GERTRUD VASGAARD, servis "Gemina" 45 delar, Royal Copenhagen porslin.

16 st mattallrikar, 2 st med nagg.
4 st djupa mattallrikar.
15 st förrättstallrikar, 2 st med nagg.
1 st terrin med lock.
2 st såskannor,
2 st serveringsfat, 34x32 cm.
1 st serveringsskål,
2 st äggkoppar,
2 st mindre runda serverings skålfat. Diameter 13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N10
Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 6 timmar
2 000
188
212
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
13 jun 10:36
2 000 SEK
13 jun 10:36
1 500 SEK
12 jun 21:16
300 SEK