Design Konstglas
1164106
Kerttu Nurminen
(Född 1943)
Kerttu nurminen, konstglas, lampi pro arte 1993, signerad k. nurminen, nuutajärvi

KERTTU NURMINEN, konstglas, Lampi Pro Arte 1993, signerad K. Nurminen, Nuutajärvi.

"Mormors bonbonjär". Blå- och lilatonat glas. Höjd 31 cm.

Obetydligt slitage. Repa i botten.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design

Utropspris
250 EUR