PERRY KING, SANTIAGO MIRANDA, GIANLUIGI ARNALDI, golvlampor, 3 st, "Jill", för Arteluce, Italien, 1900-talets slut.

Metall och glas. Höjd 195 cm vardera.

Smärre slitage, repor, fläckar. Ej funktionstestade.

Modellen formgiven i slutet av 1970-talet.

Utropspris
4 000 SEK