18K guld i två färger. Stämplad GD&Co, 18K, Malmö 1930. Diamanter ca 1 ct. Öppningsbar. Innerdiameter 5,5 cm. Bredd ca 3 mm. Vikt 15 gram.
Gravyr. Slitage. Åldersrelaterat slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10