Oval diamant 0,57 ct enligt gravyr. Runda briljantslipade diamanter totalt 0,33 ct enligt gravyr. 18K vitguld. BBF, Örebro, otydlig årsstämpel. Ringstorlek 17. Vikt 7 gram.
Slitage. Spår av justering av skena. Oval diamant med litet nagg
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10