SKANDIA-HULTMAN KB, BESTICKSERVIS, 72 delar, silver, modell "Haga" , Stockholm, 1930-tal, 2226 gram.

Bestående av:
12 matskedar, längd 21,5 cm, 676 gram.
12 knivar med rostfria blad, längd 22 cm, 538 gram.
12 gafflar, längd 18 cm, 464 gram.
12 gafflar, längd 21,5 cm, 632 gram.
12 knivar med rostfria blad, längd 25 gram, 764 gram.
12 skedar, längd 19 cm, 454 gram.
Silvervikt utan knivar 2226 gram. Totalvikt 3528 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK