LJUSKRONA, för 18 ljus, oscariansk, 1800-talets slut.

Förgylld stomme av metall behängd med prismor. Höjd ca 108, diam 70 cm.

Prismor med mindre nagg, kompletteringar. Förgyllning ställvis sliten.

Utropspris
10 000 SEK