INGEBORG LUNDIN, glasservis, 49 delar, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
12 selterglas, höjd 7 cm.
12 starkvinsglas, höjd 11,2 cm.
12 vittvinglas, höjd 14,7 cm.
12 snapsglas, höjd 13,5 cm.
1 karaff med lock, höjd 24,5 cm.
Enstaka delar andra sortering. Smärre slitage.