GULDSMEDSAKTIEBOLAGET (GAB), bestickuppsättning, 64 delar, silver, "Chippendale". Eskilstuna, 1980-90-tal, 2476 gram.

Bestående av:
15 knivar, 7 med rostfria blad, silvervikt 552 gram, totalvikt 992 gram.
16 gafflar, 584 gram.
13 skedar, 468 gram.
3 skedar, 158 gram.
1 fiskniv, 96 gram.
4 smörknivar, 188 gram.
6 smörgåsknivar, 290 gram.
6 smörgåsgafflar, 140 gram.
Vikt 2476 gram. Totalvikt 2916 gram.

2 gafflar samt en sked i nysilver ingår. Smärre slitage.

Utropspris
7 000 SEK