Konst Övrigt
1168034
IKON, tempera på pannå, Vetka, Ryssland, 1850-1870-tal.
Ikon, tempera på pannå, vetka, ryssland, 1850 1870 tal

Kalenderikon, april. 44,5 x 37,5 cm.

Maskstungen. Åldersrelaterat slitage. Skador i hörnen.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V5
Övrigt

Минея на Апрель. Ветка, старообрядческая мастерская.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
640
6 826
711
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (9 bud)
4 sep 19:28
640 EUR
4 sep 19:27
620 EUR
4 sep 19:27
600 EUR
4 sep 19:16
570 EUR
4 sep 17:37
450 EUR