BORDSPENDYL, 1800-talets slut.

Bordspendyl med fodral av brons och vit marmor, urtavlan med romerska siffror. Bredd 40, djup 14, höjd 31,5 cm. Nyckel finns.

Skador och slitage, sockeln med nagg, glaset till urverkets lucka saknas, pendel saknas.

Klubbat pris
650
57
60
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
30 jul 2019 21:24
650 SEK
30 jul 2019 21:24
600 SEK
30 jul 2019 21:24
600 SEK
30 jul 2019 21:24
550 SEK
30 jul 2019 21:24
500 SEK
30 jul 2019 17:50
450 SEK
30 jul 2019 17:49
400 SEK
30 jul 2019 17:49
400 SEK
29 jul 2019 23:06
350 SEK
22 jul 2019 19:55
300 SEK