Flaskvaser, 5 st, formgivna av Otto Brauer 1960-tal för Holmgaard, höjd 24-32 cm. Enstaka etikettmärkta. Osignerade.
Kulvas i rött och vitt, "Carnaby"-serien, formgiven av Per Lütken 1968 för Holmegaard, höjd 21,5 cm. Osignerad.
Dekorationskulor i diverse färger formgivna av Michael Bang, Holmegaard.
Totalhöjd inkl propp enligt bild 29-41 cm.
Liten tillverkningsdefekt i mynningen på en flaska.