Militaria Övrig militaria
1169583
HILLEBARDER, två stycken, svenska, s.k. m/1697, 1800-tal.
Hillebarder, två stycken, svenska, s.k. m/1697, 1800-tal.

Trä och järn. Längd ca 225 cm.

Slitage.

Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37

Utropspris
2 500 SEK