EMILE GALLÉ, vas, Nancy, Frankrike, Art Nouveau.
Överfång med etsad och slipad dekor av vinrankor i brunt mot röd, vit och gul matterad fond. Signerad Gallé, höjd 15,7 cm.
Obetydligt slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10